Planuję ciążę. Kiedy najlepiej odstawić tabletki?

Witam! Planujemy z partnerem dziecko, biorę od 5 lat tabletki antykoncepcyjne. W obecnej chwili będzie to 9. tabletka z blistra. Czy można przerwać branie w trakcie cyklu czy lepiej zaczekać do końca i po 7-dniowej przerwie (miesiączce) zupełnie je odstawić?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Dzień odstawienia tabletek nie ma większego znaczenia.
Proponowałabym jednak zaczekać z decyzją o poczęciu dziecka przez pierwsze 2-3 cykle. W tym czasie istnieje znacznie zwiększone ryzyko ciąży mnogiej (np. bliźniaczej).

Powodzenia.