Płaski brzuch - co zrobić, by go mieć?

Witam, mam 12 lat, 167 cm wzrostu i ważę 48 kg. Mój brzuch jest średni, na dole taki gruby. Jak zakładam jakąś fajną bluzkę, to stasznie wygląda. Próbuję schudnąć, ale nigdy mi się to nie udaje. Zawsze muszę coś spaprać. Czy powinnam polubić siebie, czy się odchudzić? Moje BMI wynosi 17.4.
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

jesteś wysoka i nie ważysz za dużo w stosunku do wzrostu, a wręcz powinnaś przytyć kilka kilogramów. Nie odchudzaj się, ponieważ dorastasz i potrzebujesz pełnowartościowej diety - możesz sobie tylko zaszkodzić. Z pewnością jesteś bardzo szczupła. Powinnaś siebie polubić!:-) Każdy z nas ma jakieś niedoskonałości.

Jeśli brzuch jest rzeczywiście duży i wydęty, a w dodatku odczuwasz jakieś dolegliwości z nim związane, to powinnaś udać się do lekarza. Postaraj się unikać wówczas produktów wzdymających: napojów gazowanych, warzyw kapustnych, strączków, cebuli, słodzików, potraw smażonych. Jeśli czujesz się dobrze, możesz spróbować wyszczuplić brzuch wykonując ćwiczenia na mięśnie brzucha, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam