Płaski brzuch - czy to jest możliwe?

Ważę 64 kg, mam 170 cm wzrostu i 16 lat, jestem kobietą. Ćwiczę 1-3 razy w tygodniu na wf-ie. Nie podejmowałam żadnej diety. W rodzinie występuje nadwaga. Nie byłam u lekarza. Jadłospis ze zwykłego dnia: śniadanie - 2 kanapki z wędlin II śniadanie - bułka słodka lub kanapka obiad - zupa i drugie danie kolacja - to zależy, czy mi się chce jeść, ale jak jem, to też kanapkę lub serek waniliowy. Dzień z weekendu: śniadanie - 2 kanapki lub serek obiad - kotlet mielony, surówka i kartofle kolacja - zależy kiedy, nieraz idę do pizzerii na pizzę, a nieraz nie jem. Nie choruję na choroby przewlekłe. Co zrobić, żeby schudnąć i zwalczyć brzuch? Pomocy!

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Mimo to, warto wprowadzić w swoje życie zdrowe zasady żywienia, które pomogą uchronić Cię przed wystąpieniem nadwagi i otyłości, a także chorób z nią związanych w wieku późniejszym.

Twoim podstawowym błędem jest nieznajomość zasad prawidłowego odżywiania. Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie spożywa się znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku można nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych, tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.

Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia! Poprawia ono tempo przemiany materii oraz pamięć i koncentrację niezbędne do właściwego funkcjonowania w szkole.

W Twoim wieku nie powinno się też stosować diet odchudzających. Powinnaś uświadomić sobie, jak poważne konsekwencje zdrowotne może spowodować zbyt niska masa ciała. Nadmiernie odchudzanie może zahamować rozwój i wzrost, zaburzyć miesiączkowanie, spowodować niedobory żywieniowe a także spowolnić metabolizm, który jest odpowiedzialny za spalanie kalorii.

Oprócz tego zajrzyj do artykułów poświęconych zdrowym nawykom i postaraj się do nich zastosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety

Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej. Dieta połączona z aktywnością fizyczną z pewnością przyniesie efekt, jednak nie będzie on natychmiastowy. Twój organizm potrzebuje czasu, aby spalić tkankę tłuszczową i przyzwyczaić się do nowego stylu życia

Pozdrawiam