Płaski brzuch przy typie sylwetki jabłko

Czy płaski brzuch jest możliwy przy otyłości brzusznej (typu jabłko)? Przeszedłem operację na biodro. Przed operacją miałem płaski brzuch. Czy jest możliwe aby znów powrócić do płaskiego brzucha? Jeśli tak to w jaki sposób chudnąć, aby nie pozostała zwisająca skóra na brzuchu?

Witam,

W celu zmniejszenia masy ciała oraz otyłości brzusznej konieczne jest wprowadzenie odpowiedniego planu żywieniowego, warto skorzystać tutaj z pomocy profesjonalisty dietetyka. W kwestiach zwisającej skóry zależy to od wielu czynników takich jak ilości nadmiaru tkanki skórnej, stanu skóry, tempa chudnięcia. W tych kwestiach warto udać się na konsultacje, mogę jedynie doradzić tutaj placówkę Mojego Dietetyka w Chełmnie.

Serdecznie Pozdrawiam
Robert Lipert
Dietetyk
Lublin