Płaski węzeł chłonny a usg tarczycy

dzis zrobilam usg tarczycy prosze o interpretacje wyniku.tarczyca o wym.prawy plat 15x10x44mm obj 3,6 ml lewy plat 17x12x41mm obj 4,5ml ciesn 2mm laczna obj platow tarczycy 8,1 wzdluz naczyn szyjnych po stronie lewej plaski węzel chlonny 17x5mm z wneka poza tym widoczne sa obustronnie pojedyncze wezly chlonne dl do 10mm z zachowana wneka odczynowe miazsz tarczycy o prawidlowej echogenicznosci,echostrukturze i prawidlowym unaczynieniu w badaniu CD

Lek. Marta Gryszkiewicz

Obraz tarczycy w badaniu jest prawidłowy. Niepokojące jest natomiast powiększenie węzłów chłonnych. Wskazane jest wykonanie badania krwi (morfologia) oraz biopsja węzła chłonnego i jego ocena w badaniu histopatologicznym.