Płaskie pieprzyki w okolicach zarostu

Mam pytanie dotyczące golenia i skóry twarzy. Otóż na mojej twarzy w miejscu gdzie rośnie zarost jest kilka małych , ale płaskich pieprzyków . Od wielu lat przejeżdżam przez nie ostrzem maszynki , ponieważ nie sposób ich ominąć. Zastanawia mnie czy poprzez coś takiego można mieć problemy związane z tymi pieprzykami ? Dodam jeszcze , że żadne objawy u mnie nie wystąpiły nigdy wcześniej

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac sie do lekarza dermatologa, po badaniu bedzie mozna coś więcej powiedzie.c

Krąży po internecie taki pogląd, że drażnienie i urazy znamion mogą powodować nowotwory. To nieprawda. Nawet gdyby się Pan skaleczył w to miejsce przy goleniu, będzie tak, jak w każdym innym miejscu. Zagoi się i już.

Dzień dobry,

Jeśli zmiany są przeszkodą w goleniu i sprawiają Panu kłopot można je usunąć.

pozdrawiam serdecznie

IJ