Płaskonabłonkowy rak gardła z naciekiem i przerzutem do sąsiedniego węzła chłonnego

Witam, u mojej mamy zdiagnozowano został raka gardł, stopień G3, T4N2cN0, płaskonabłonkowy rak gardła z naciekiem i przerzutem do sąsiedniego węzła chłonnego. W miniony piątek (04.09.2015) zakończył się pierwszy cykl chemioterapii DDP. Lekarze w zaleceniach wskazali dożywianie 2 x dziennie Nutridrink oraz 3 x dziennie Calogen 3. Jesteśmy ubogą rodziną, dlatego proszę o pomoc i informacje czy zamiast Nutridrinku mama może zastąpić je odżywkami dla sportowców np. typu gainer. Proszę również o info

Odżywki dla sportowców nie mogą stanowić uzupełnienia energetycznego zastępującego dietę doustną. Mają inny zupełnie skład, najczęściej dostarczający węglowodanów. Ich cena nie jest niższa. Nutridrinki lepiej zastępować porządną dietą miksowaną zrobioną samemu w domu z pełnowartościowych, świeżych składników niż sztucznymi odżywkami.