Płaskostopie podłużne i zwyrodnienie stawu

Witam mam płaskostopie podłużne które bardzo mi dokucza i mam zwyrodnienie stawu w jednej nodze w drugiej zaczyna sie ten sam problem.Zamówiłem wkładki dopasowane do moich stóp które maja skorygowac obciazenie w moich stopach czy to pomoze?Wiem ze to na krótki czas rozwiazanie.Czy jest jakas szansa na wyjscie z tego?Ortopeda u którego byłem mówi ze to nie odwracalne juz w tym wieku.Prosze o pomoc.Moze jakas operacja??Od czego zaczac?Pomocy

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Póki co sugeruję stosowanie wkładek. Dobrze byłoby także, gdyby skonsultował się Pan ze specjalistą fizjoterapii, który pomoże w dobraniu odpowiednich ćwiczeń.