Plastry antykoncepcyjne a Escapelle

Witam 23.06 rozpoczął mi się cykl, 30.06wzięłam tabletkę escapelle -pękła prezerwatywa. Już 07.07 dostałam miesiączkę. Miesiączkuję regularnie, ale tabletki po znoszę fatalnie - rok temu przez 3 mies. nie miałam okresu. Chciałabym jak najprędzej zacząć stosowanie plastów.1. plaster mam przykleić 1.dnia kolejnej miesiączki, ew. do 5. dnia(z dodatkowym zabezpieczeniem). Boję się, że znowu nie będę miała długo okresu -czy mimo rozregulowanego przez escapelle cyklu, przykleic plaster 5. dnia(11.07)?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Może Pani zarówno przykleić 1 plaster 5 dnia cyklu (stosując dodatkowe zabezpieczenie) jak i poczekać do wystąpienia kolejnego krwawienia.