Plastry antykoncepcyjne a ryzyko zajścia w ciążę

Witam. Właśnie skończyłam pierwsze opakowanie plastrów Evra. Mam teraz tydzień przerwy. Dostałam okres, jednak jest on bardzo skąpy i bardziej "brązowy" niż czerwony. Dodatkowo zauważyłam schodzącą skórkę z sutków (ale podejrzewam, że to od pieszczot dwa dni temu). Czy powinnam obawiać się niepożądanego zapłodnienia? Proszę o odpowiedź! Pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Ochrona będzie zachowana gdy przyklei Pani kolejny plaster po 7dniowej przerwie.