Plastry antykoncepcyjne a skąpe miesiączki

Mam 23 i od ponad roku stosuje plasterki antykoncepcyjne. Zawsze odkąd pamiętam miałam bardzo obfite miesiączki,w tym miesiącu zaszła duża zmiana. Miesiączka jest słaba i krwawię delikatnie. Słyszałam, że w pierwszych trzech miesiącach ciąży miesiączki są słabe i zanikające. Czy to możliwe, że stosując antykoncepcje, zaszłam w ciąże? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani, jeśli stosowała Pani plastry zgodnie z zaleceniami oraz nie zażywała Pani leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej (niektóre antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, przeciwpadaczkowe, przeciwgruźlicze, wyciąg z dziurawca), to ryzyko ciąży jest mniejsze niż 1%.
W razie jakichkolwiek wątpliwości (a także dla "świętego spokoju") proszę wykonać test ciążowy.