Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plastry antykoncepcyjne a żylaki

Stosowałam tabl. antykoncepcyjne przez płł roku, po czym miałam problemy z żyłami. Czy zmiana na plastry będzie bezpieczna dla moich nóg?

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam! Nie ma gwarancji, że zmiana preparatu doustnego na plastry zredukuje żylaki. Może równie dobrze dojść do zaostrzenia objawów. Jeśli zmiany są duże, powinna Pani pomyśleć o odstawieniu antykoncepcji hormonalnej, ze względu na ryzyko zakrzepicy. Powinna Pani skonsultować tę kwestię z lekarzem, który przepisał Pani tabletki. Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety