Plastry antykoncepcyjne - czy mogę zajść w ciążę w trakcie ich stosowania?

Witam. Oboje z  partnerem chcielibyśmy mieć dziecko. Ciągle jednak biorę plastry antykoncepcyjne. Byłam u ginekologa i powiedział mi, że mimo, iż stosuję plastry i kochamy się bez zabezpieczenia mogę zajść w ciążę. Jak i kiedy mogę zajść w ciążę?? Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli stosuje Pani plastry antykoncepcyjne, to po to, aby nie zajść dzięki nim w ciążę, a nie aby zajść mimo nich. Musiała Pani źle zrozumieć swojego lekarza. Miał on na myśli, że żadna metoda antykoncepcyjna, nawet bardzo skuteczna, jaką są plastry, nie daje pełnej pewności ochrony przed ciążą, która może się zdarzyć w rzadkich przypadkach.

Jeżeli poważnie myśli Pani o ciąży, to należy przerwać stosowanie plastrów. Warto też wykonać podstawowe badania przed ciążą i wykonać inne przed nią przygotowania, o których przeczyta Pani na naszym portalu.

Pozdrawiam serdecznie!