Plastry antykoncepcyjne, krwawienie a usunięcie nadżerki

Zaczęłam stosować plastry antykoncepcyjne od niedawna. w środę odkleiłam 3 plaster i mam teraz przerwę, jednak nie wystąpiło u mnie krwawienie. Nie wiem czym to jest spowodowane. W środę miałam też laserowo usuwaną nadżerkę, może to jest powód, że nie mam krwawienia. proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienie zapewne wystąpi w kolejnych dniach przerwy. Nie występuje ono raczej na drugi dzień po odklejeniu ostatniego plastra. Musi Pani poczekać, aż poziom hormonów obniży się na tyle, by umożliwić złuszczenie się endometrium.

Zabieg usunięcia nadżerki nie powinien mieć wpływu na wystąpienie krwawienia z odstawienia przy używaniu plastrów antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam serdecznie!