Plastry antykoncepcyjne po tabletkach antykoncepcyjnych

Witam. Mam 19 lat i od ok roku stosuję tabletki antykoncepcyjne, jednakże ta metoda jest dla mnie niewygodna (często zdarza mi się ich zapomnieć). Dlatego też chciałabym przejść na ina metodę, a mianowicie plastry. Czy muszę zrobić jakąś przerwę między korzystaniem z tabletek a plastrami? Czy mogę zacząć z nich korzystać po siedmiodniowej przerwie na okres po prostu zamiast tabletek?

19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Dłuższa przerwa nie jest konieczna. Może Pani rozpocząć stosowanie plastrów bezpośrednio po 7-dniowej przerwie.