Plastyka brzucha po cesarskim cięciu

Witam,

chciałabym poddać się plastyce brzucha. Jestem już mamą, syna urodziłam poprzez cesarskie cięcie, planuję jednak kolejną ciążę - dlatego wiem, że powinnam poczekać z plastyką brzucha. I tu moje pytanie - czy po porodzie (zakładam, że będzie kolejna cesarka) muszę odczekać jakiś okres, by poddać się takiej operacji? Czy kolejne cesarskie cięcie będzie przeprowadzone w miejscu poprzedniego? Czy blizna po plastyce brzucha będzie przebiegać w miejscu blizny po cesarce? Jak długo po abdominoplastyce będę dochodzić do siebie, mam na myśli, w jakim czasie od operacji będę mogła wrócić do pracy? Mieszkam za granicą, na operację chcę przylecieć do Pl. Kiedy po operacji można lecieć samolotem, na jaki czas od operacji powinnam zaplanować powrót? Czy to prawda, że po upływie 3 miesięcy od operacji powinna odbyć się wizyta kontrolna?

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Kasia

Czy po porodzie (zakładam, że będzie kolejna cesarka) muszę odczekać jakiś okres by poddać się takiej operacji? - Aby powłoki brzuszne po ciąży i porodzie całkowicie wróciły do normy i w prawidłowy sposób móc zaplanować plastykę brzucha, należałoby najlepiej odczekać przynajmniej 3 miesiące.

Czy kolejne cesarskie cięcie będzie przeprowadzone w miejscu poprzedniego? - Tak, oczywiście.

Czy blizna po plastyce brzucha będzie przebiegać w miejscu blizny po cesarce? - Jeśli blizna przebiega w dole brzucha (cięcie Pfannenstiela) to na pewno może Pani spodziewać się tego, że cięcie do plastyki powłok brzusznych też będzie przebiegać w tym miejscu.

Jak długo po abdominoplastyce będę dochodzić do siebie, mam na myśli , w jakim czasie od operacji będę mogła wrócić do pracy? - Po około 4-6 tygodniach.

Kiedy po operacji można lecieć samolotem, na jaki czas od operacji powinnam zaplanować powrót? - Po 2-3 tygodniach na pewno będzie można swobodnie lecieć samolotem.

Czy to prawda, że po upływie 3 miesięcy od operacji powinna odbyć się wizyta kontrolna? - W tym względzie nie ma ewidentnych zasad. Najczęściej wizyta kontrolna jest celem usunięcia szwów po 1-2 tygodniach, a następna po 1-2 miesiącach.