Plastyka pęknięcia szyjki macicy

Czy w przypadku pęknięcia szyjki macicy o której się dowiedziałam 2 lata po porodzie konieczny jest zabieg podchodzący pod plastykę czy po prostu można tak funkcjonować nadmieniem iż moją przypadłością są częste upławy które tłumaczę sobie że mogą wynikać z tej przypadłości

Zabieg oczywiście nie będzie konieczny- nie jest to stan zagrażający zdrowiu. Jedynie w sytuacji gdy będzie Pani planować kolejną ciążę, trzeba będzie na szyjkę zwrócić szczególną uwagę. Może być w czasie ciąży konieczne założenie szwu zapobiegającego niewydolności szyjki macicy.
Zwiększone upławy mogą być efektem pęknięcia szyjki. Proszę dbać o to, by nie było stanu zapalnego.
Pozdrawiam.