Plastyka podniebienia i usunięcie 3. migdałka a dozwolona dieta

Witam,mam 20 lat, 3 dni temu miałem operacje laserem tzw. plastykę podniebienia oraz usunięcie 3 migdałka. Chciałbym się zapytać jaką i przez jaki czas powinienem stosować dietę oraz czy mogę po tym zabiegu palić papierosy? Jeśli nie to do kiedy? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

Witaj,

Zalecana jest lekka i zimna dieta. Należy unikać gorących napojów przez kilka dni. Zaraz po operacji pacjent nie powinien jeść, mogą się pojawić wtedy nudności i wymioty. Po zabiegu należy pić dużo płynów. Czasami przełykanie może być utrudnione. Do spożycia zaleca się żelatynę, lody, puddingi, rozgniecione produkty. Gorące, ostre i twarde produkty – tosty, świeże owoce, krakersy, chipsy – powinny być odstawione, ponieważ mogą podrażnić gardło i spowodować krwawienie. Jeśli dojdzie do odwodnienia, najlepiej zgłosić się do lekarza.
Papierosy radziłabym definitywnie odstawić! Chociażby z tego powodu:
http://jarnuszewska.dobrydietetyk.pl/porady/inne/trujacy-dym/

Pozdrawiam serdecznie
Agata Jarnuszewska
jarnuszewska.dobrydietetyk.pl