Płat lewy o jednorodnej echostrukturze i typowej echogeniczności

Co oznaczają wyniki USG tarczycy: prawy płat 60x41x76mm, lewy 8x11x33mm, płat prawy zajęty przez zmianę lito-torbielowatą zajmującą cieśń, płat lewy o jednorodnej echostrukturze i typowej echogeniczności, bez zmian ogniskowych. TSH 2,5, FT4 13,12, FT3 5,42, antyTPO 6,5

Wyniki badań laboratoryjnych proszę podawać z normami i jednostkami metrycznymi (laboratoria mają różne normy). Guz jest bardzo duży (zajmuje cały prawy płat) i wymaga na pewno dalszej diagnostyki czyli wstępnie biopsji cienkoigłowej, a i tak następowo wycięcia części tarczycy z guzem. O dalszym postępowaniu musi decydować endokrynolog prowadzący.