Płatki owsiane a spadek wagi

Mam pytanie odnośnie plstkow owsianych.czytałam ze jedzenie raz w tygodniu wyłącznie płatków owsianych na wodzie lub na mleko niskotłuszczowym powoduje utratę wagi jezeli tak to proszę podać ile mleka trzeba zagotować a ile platkow owd.dodać?

Płatki owsiane zalać wrzącą wodą ok. 0,5 szklanki i zagotować. Przełożyć do miseczki. Rodzynki sparzyć wodą i po chwili odcedzić. Do płatków dodać jogurt, rodzynki i łyżeczkę miodu, wymieszać

Witam,

Polecam wzbogacić swoje menu o płatki owsiane. Są doskonałym pomysłem na śniadanie, które w połączeniu z mlekiem czy jogurtem będzie doskonałym posiłkiem na początek dnia. Płatki polecam również jako dodatki do rożnego rodzaju sałatek, czy nawet mięs.Płatki są produktem bogatym w błonnik, dlatego utrzymuje się po nich uczucie sytości na dłużej.

Pozdrawiam