Płatny urlop z okazji uczestnictwa w szkole rodzenia

Czy kobiecie w ciąży, pracującej na część etatu (do 12:00) przysługuje płatne wolne z okazji uczestniczenia w szkole rodzenia, skoro zajęcia odbywają się tylko do południa raz w tygodniu? W ogóle czy przysługuje z tej okazji płatne wolne? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Witam! Nie istnieje żaden specjalny rodzaj płatnego urlopu umożliwiający uczestnictwo w tego rodzaju zajęciach. Może Pani natomiast uczestniczyć w nich w ramach urlopu wypoczynkowego lub zwolnienia lekarskiego, które w ciąży jest płatne 100%.