Płaty endometrium typu fazy proliferacyjnej oraz fragmenty normotypowego ektocervix

Witam ,proszę o wyjaśnienie co oznacza następująca diagnoza histopatologiczna: płaty endometrium typu fazy proliferacyjnej oraz fragmenty normotypowego ektocervix.
Lek. Tomasz Budlewski

a w którym dniu cyklu było wykonane badanie? konieczne zapoznanie się z historią medyczna pacjeta aby moc coś wiecej powiedzieć. proponuję udac się do lekarza ginekologa.