Płaty endometrium z cechami wydzielania i ogniskowym zjawiskiem Arias-Stella

Witam prosze o intepretacjie wyniku.Płaty endometrium z cechami wydzielania i ogniskowym zjawiskiem Arias-Stella.Drobne fragmenty podscieliska.Izolowane płaty nabłonka endometrialnego.Masy śluzowe i krwiste.Brak kosmków łożyskowych.
Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Reakcja Arias-Stella-to przemiana doczesnowa endometrium-proces Arias stella oznacza komórki endometrium zmienione pod wpływem hCG. Jak to przy ciąży bo gonadotropina oddziałuje na wyściułkę macicy. Charakterystyczny dla każdej ciąży i nic niepokojącego. Warto jednak podkreślić, że może być to związane także z np zaśniadem. Sugerowałbym konsultację z ginekologiem.