Płaty i grupy powiększonych tyreocytów o nieregularnym jądrze

Interpretacja wyniku biopsji Płaty i grupy powiekszonych tyreocytów o niereguralnym jądrz, jasnej chromatynie, z widocznymi szczelinami jądrowymi, częsciowo w układach pęcherzykowych, w tle nieliczne limfocyty. Obraz cytologiczny nieokreslonej zmiany pęcherzykowej przemawia za procesem zapalnym wg NCI _ Bethesda grupa III. Wskazane badania w kierunku zapalenia autoimmunologicznego.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik wskazuje na podejrzenie choroby zapalnej tarczycy prawdopodobnie na tle autoimmunologicznym czyli w wyniki produkcji własnych, specjalnych białek, które atakują komórki tarczycy. Proszę o konsultację z lekarzem endokrynologiem, który zlecał badanie. Pozdrawiam