Pleśniawki u noworodka

Dzień dobry U 4-miesięcznej córki mam problem z pleśniawką. W ciąży miałam infekcję paciorkowcem grupyB, córka urodzona siłami natury 13 dni po terminie (poród wywoływany). podczas porodu dostałam penicylinę, po 24h wypisano nas do domu. Po drugim tygodniu życia pojawił się biały nalot na języku córki - dostała nystatyne a ja na piersi maść clotrimazolum. Córka skończyła już brać drugą nystatynę a ja drugą maść i grzybek nadal jest. Karmię ją tylko piersią. w jaki inny sposób mogę jej pomóc?

Lek. Tomasz Budlewski

prosze sprobowac anaftin gel i witamine c (np. cebion w kroplach doustnie). Cały czas smarować brodawki. Ostatecznie octanisept na gazik i zetrzec zmiany albo flukonazol (na recepte - konieczna wizyta u pediatry)