Płodny śluz w 11. dniu cyklu a planowanie ciąży

Dziś mam 11 dc, od 12 do 24 dc mam brać luteine 50 3 tabl. Na noc. W celu regulacji cyklu.l Staramy się o ciążę . Dziś(11dc) zauważyłam u siebie plodny śluz w związku z tym mam pytanie: czy biorąc luteine 12 dc (czyli dzień po zauważeniu plodnego sluzu) nie zahamuje owulacji'??? Czy wziąć luteina parę dni później??? Co robić? Proszę o poradę ps: do swojego lekarza nie mogę się dodzwonić.

Aleksander Ropielewski

Nie ma obaw. Luteina (progesteron) jest niezbędna do prawidłowej owulacji (dzięki niej pęka pęcherzyk, z którego wydostaje się komórka jajowa) i podtrzymania implantacji zarodka w błonie śluzowej macicy. Proszę brać luteinę zgodnie z zaleceniami lekarza,