Plomba chemoutwardzalna na dobór kolorystyczny

Moje pierwsze pytanie dotyczy plomby chemoutwardzalnej na NFZ, czy dużo różni sie odcieniami doboru kolorystycznego zęba od światłoutwardzalnej? Założono mi plombę światłoutwardzalną i ukruszyła sie w bocznej części założono mi ponownie po tygodniu wizyty tą samą lecz innego odcienia, czy moge zgłosić ponownie reklamacje? i czy moge na korzeniu który był otwarty przez 6 mies odbudować tzw. ząb po przez wypełnienie?

Witam!
Wypełnienia chemoutwardzalne są produkowane w kilku odcieniach, światłoutwardzalne w kilkunastu,więc łatwiej dopasować je do koloru zęba...
Co do ewentualnej reklamacji-dużo zależy od tego czy różnica jest jest bardzo widoczna i rzeczywiście źle wygląda - zapytać lekarza zawsze można...
Co do korzenia-lekarz musi zobaczyć w jakim jest stanie i na podstawie badania i zdjęcia rtg ocenić sytuację... Jeżeli się nada,konieczne będzie jeszcze leczenie kanałowe... Odbudowa przez typowe wypełnienie nie będzie możliwa,gdyż nie ma żadnych ścian zęba, jedynie przy użyciu wkładu koronowo-korzeniowego i ewentualnie dodatkowo korony protetycznej...
Pozdrawiam.