Plomby światłoutwardzalne a kolor szkliwa

Dzień dobry. Czy plomby światłoutwardzalne dopasowują się do koloru zębów? Przeczytałam coś w tym guście, ale nie znalazłam rzetelnych informacji na ten temat. Wróciłam dzisiaj od dentystki i zauważyłam ze mam śnieżnobiałą plombę, a kościec mam raczej żółtawy. Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

Efekt kameleona posiadają niektóre materiały ale widoczny jest on juz w gabinecie
Pozdrawiam
Lek.,lek.stom Bogdan Jaremczuk

Najpopularniejszymi materiałami światłoutwardzalnymi są takie, których kolor dobiera lekarz do koloru zęba pacjenta na podstawie kolornika. Istnieją różne rodzaje wypełnień posiadające różne właściwości, jednak ich koszt jest stosunkowo wyższy. Najlepiej uzyskać informacje na temat wypełnień w gabinecie stomatologicznym, gdzie przeprowadzane jest leczenie.