Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 0 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Płuca bez zagęszczeń ogniskowych a kaszel

Dostalam wynik badania rtg klatki piersiowej prosze napisac co oznaczaj :pluca bez zageszczen ogniskowych o nieco wzmozonym rysunku naczyniowo oskrzelowym przy dolnym biegunie wneki prawej katy p/żwolne sylwetka serca w normie. Chciałem dodać do pytania ze kaszle 2 miesiące a tak to pracowałem na lakierni co miałem kontakt z pyłami i lakierami rozpuszczalnikami przy oddychaniu czuje się tak jak bym biegł dystans i trudno mi się oddycha
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Badania krwi - hemoglobina

Hemoglobina jest podstawowym składnikiem krwinek czerwonych. Jest nie tylko barwnikiem nadający krwi czerwony kolor, ale pełni również ważną funkcją ? transportuje tlen do tkanek. Lekarz Łukasz Kowalski objaśnia szczegóły dotyczące badania hemoglobiny.

Witam! Poszerzenie wnęki naczyniowo-oskrzelowej płuca może towarzyszyć niektórych chorobom układu krążeniowo-oddechowego. W Pana przypadku najprawdopodobniej w wyniku przewlekłego narażenia na substancje toksyczne doszło do rozwoju przewlekłego zapalenia oskrzeli. Proszę skonsultować się z pulmonologiem bądź lekarzem POZ który po przeprowadzeniu dokładnego badania wdroży odpowiednie postępowanie.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy