Płuca o cechach rozedmowych w wyniku badania

Wynik badania: płuca o cechach rozedmowych. Poza tym bez zmian. Na razie nie odczuwam żadnych niepokojących objawów. Nie palė papierosów . Pracowałam 10 lat w pracowni architektonicznej,pokój o pow 25m2 5 osób palących papieros za papierosem. Niepokojė się. Co mam robić dalej odnośnie leczenia

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Rozedma to przewlekła choroba płuc, która charakteryzuje się nieprawidłowym powiększeniem przestrzeni powietrznych położonych obwodowo od oskrzelików końcowych i destrukcją ścianek tych struktur. Niestety nie napisała Pani z jakiego powodu wykonała Pani RTG. Jeśli ma Pani jakiekolwiek niepokojące objawy, sugeruję konsultację ze specjalistą pulmonologiem, który wdroży właściwe leczenie.