Płukanie kanału łzowego i zgrubienie w kąciku oka

Witam. Synek 20miesiecy miał drugi raz płukanie kanału łzowego. Sytuacja wygląda tak iż oczko nie ropieje.. Ale w kąciku powstaje zgrubienie które znika po lekkim dotknięciu palcem.. Nić nie wyplywa do oczka.. Czy kanalik nadal może być niedrozny?

Aleksander Ropielewski

Jest to niewykluczone, aczkolwiek bez przeprowadzenia badania nie jestem w stanie stwierdzić tego z całą pewnością.