Płukanie zatok a obecność polipa

Dotyczy płukania zatok.Jestem po tk z polipem w zatoce i zatkanym nosem choć oddycham z zamk ustami. Na ost wizycie miałam czyszczone uszy i przepisany floxsin. Średnio mi narazie wychodzi to płukanie,nie dziele na pol tylko kilka razy do każdej dziurki wciągam,w uszach mam taki dźwięk jak przy ziewaniu, pstryk, dzisiaj poczułam nawet taki lekki ucisk w uchu,ból ale przeszło za chwile.Lekki dyskomfort w uszach. Czy ja mogę sobie zrobić krzywdę płucząc tym nos np uszkodzić ucho??? Piszę z Krk.

Witaj

Płukanie zatok nalezy wykonywać bardzo delikatnie- ma to być płukanie pod niskim ciśnieniem, ponieważ można sobie wtłóczyć przez trąbke słuchową wodę do ucha i stad ten dyskomfort. jesli polip jest duzy można znacząco utrudniać płukanie.