Płyn powietrzny a usg

to jesze raz ja jak szybko ten płyn mam usunąć co mi grozi czy jest to poważny zabieg byłem na usg i nic mi tam nie wykryli jakie badanie mam zrobić czy rezonnsem magnetycznym jest lepiej jak długo trwałby ewentualny zabieg usunięcia tego płynu powietrnego

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie wiem jaki płyn powietrzny ma Pan na myśli. Trudno zatem określić jakie badanie powinien Pan wykonać oraz jaki byłby ewentualny zabieg jego usunięcia. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który prowadzi Pana leczenie.

Taki płyn jeśli jest zawarty w tkance podskórnej w prosty sposób można ewakuować ściągając go wkłuwając igłą ze strzykawką. Trzeba z tym problemem udać się bezpośrednio najlepiej do chirurga, który wykona ten drobny zabieg. Myślę, że nie ma problemu związanego z tym płynem i w sposób prosty pozbędzie się go Pan.