Płyn w brzuchu przy WZW typu C

choruję na wzw typ c, jestem po leczeniu interferonem . obecnie przerwano leczenie/ brak poprawy i słabe wyniki krwi/ obecnie mam płyn w brzuchu i biorę leki na odwodnienie i mam dietę bezsolną. co robić? czy są jakieś inne metody leczenia . Po badaniach okreslono wątrobę jako ostatni stopień przed marskością.

Aleksander Ropielewski

W przypadku silnego wodobrzusza można je odbarczyć, jednak wiąże się to z utratą białka i nawrotem wodobrzusza nawet w większym stopniu.