Płyn w opłucnej po wszczepieniu by-passów

Witam mam pytanie mój tato człowiek w wieku 80lat miesiąc temu przeszedł operację wszczepienia by passów,dwa tygodnie później okazało się,że ma płyn w opłucnej zrobiono punkcję i podano leki moczopędne,aby resztki osuszyć niestety po tygodniu znów płyn sie pojawił znów go ściągnięto i miało byc już wszystko dobrze lecz po 5 dniach płyn znów jest i to w wiekszej ilości niz do tej pory.Proszę o porade co robic gdzie się udac jaka jest przyczyna zbierania się płynu,czy to ustąpi?Bardzo się martwie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane występowanie płynu w jamach opłucnowych może mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik niewydolności krążenia, infekcji, ale może być to także powikłanie pooperacyjne. Jeśli Pani tata wciąż jest w szpitalu, proszę zaufać lekarzom prowadzącym. Bez wątpienia robią wszystko, by poprawić stan zdrowia Pani taty.