Płyn w osierdziu i zaburzenia przewodnictwa śródkomorowego w badaniu echa serca

Witam W badaniu echo serca wyszło mi ze mam 4-5mm płynu w osierdziu,poza tym mam zaburzenia przewodnictwa śródkomorowego.Często czuje się przemęczony.Cisnienie mam 100/60. Od 7mcy mam refluks którego nie moge wyleczyć, lecze sie na astmę. Czy taka ilośc tego płynu to duzo i czy powinienem cos z tym zrobić? czy to daje objawy i jest dla mnie jakimś zagrożeniem?Skad bierze sie taki płyn?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą być spowodowane stanem zapalnym. Proszę udać się na wizytę do specjalisty kardiologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.