Płyn w płucach po biopsji guza płuc

Witam serdecznie .Po pobraniu wycinkow z guza na plucach (na poczatku lipca-nie twiedzono procesu NPL. ,) po pewnym czasie tato zaczal odczuwac bol w piersiach. Przebywa obecnie w szpitalu i stwiedzono ze ma "wode w plucach". Tato ma 81 lat i zaawansowanego raka prostaty.Prosze o informacje jak niebezpeczne jest "sciaganie"tego plynu ?. Niestety jestem poza granicami kraju a lekarz nie udziela informacji przez telefon. Bardzo prosze o pomoc. Ula

Brakuje b.duzo informacji nt. choroby zasadniczej , jej przebiegu oraz obecnego stanu pacjenta! Podejrzewam , że punkcje opłucnej (ściąganie płynu) są zabiegami ratującymi (przedłużającymi) życie , bo pewnie inaczej pacjent by się udusił... zż