Płyn w uszach i niedosłuch po zapaleniu uszu

Witam, u mojej córki (7lat) stwierdzono płyn w uszach i spowodowany tym niedosłuch (prawdopodobnie po zapaleniu uszu, które przeszła w lutym). W tej chwili próbujemy się go pozbyć poprzez dmuchanie balonów Otovent.Następne badanie mamy za prawie 2 m-ce. Moje pytanie - czy córka może pływać na basenie(ewentualnie pływać po wodą)? Jeśli nie to dlaczego? A jeśli tak to jakich środków ostrożności użyć aby stan się nie pogorszył? Bardzo proszę o odpowiedź?

Kapiel w basenie nie jest zalecana przy infekcjach uszu miedzy innymi dlatego, że wilgotne środowisko sprzyja uszkodzeniu naskórka i dalszej penetracji drobnoustrojów, moze nasilać lub powodować kolejne infekcje. Pozdrawiam