Płyn w worku osierdziowym i w lewej opłucnej

Witam, moje dziecko ma stwierdzony płyn w worku osierdziowym i w lewej opłucnej są to przesięki do jam ciała spowodowane obrzękiem limfatycznym jest aktualnie po drenażu osierdzia płynu jest mniej raz więcej dostaje furosemid i verospiron ale te leki nie działają zbytnio, czy takie leczenie wystarczy słyszałam o podawaniu enkortonu . Bardzo proszę o szybką wypowiedz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście sytuacja jest nieprawidłowa, jednak aby postawić konkretną diagnozę należy skontaktować się z kardiologiem.