Płyn w zatoce Douglasa i stosowanie leków a trudności z zajściem w ciążę

Endometrioza czy hormony?W zeszły roku gin.stwierdził płyn w zatoce douglasa-dostałam Butapirazol.W styczniu tego roku na wizycie okazało się,że płynu jest więcej dostałam Butapirazol,Distreptazę.Płyn zaczął się zmniejszac.Przy odczuwam od dłuższego czasu bóle brzucha,krzyży,bóle i zawroty głowy,osłabienie.Nie mogę zajsc w ciąże od 4miesięcy.W 1-ciąze zaszlam od razu.Zrobilam hormony w 14 dniu cyklu:niski Estriadol 22,5 (85-498),Testosteron 0,45(0,048-0,481),LH 9,9(14,-95),FSH 5,3(4,7-21)PR 12,7

Obecność płynu w zatoce Douglasa nie jest objawem endometriozy. Wskazane jest wykonanie badań USG w poszczególnych fazach cyklu i ocena charakteru płynu- podejrzewam że jest to płyn po owulacji. Proszę zgłosić się do swojego ginekologa po dalsze zalecenia- być może również rozszerzenie badań hormonalnych.