Płyn w zatoce Douglasa w wyniku USG dopochwowym

dobry wieczór ;) ostatnio po badaniu USG dopochwowym stwierdzono 40 ml płynu w zatoce Douglasa , oprócz tego torbiel 18mm , endometrium 9mm , macica dwurożna co to może oznaczac? Dodam że mam 18 lat i to był 23 dzień cyklu. Wysłali mnie na badania hormonalne do szpitala , byłam już ale na wyniki trzeba czekac 3 tygodni i jeszcze muszę zrobic marker ca125 i USG po miesiączce.

Witam! Obecność płynu w zatoce może wiązać się z samą obecnością torbieli, być wynikiem zapalenia lub zaburzeń hormonalnych. Proszę spokojnie czekać na wyniki badań i postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.