Płyny w diecie u 13-miesięcznego dziecka

Witam mam 13 miesięcznego syna i przeczytałam gdzieś w internecie, że dziecko nie powinno pić nie więcej niż 600 ml mleka modyfikowanego dziennie ze względu na białko w nim zawarte, bo jest to nie dobre dla nerek. Mój syn wypija po 210 ml wody plus mleko czyli jakieś 230 ml trzy razy dziennie. Czy nie zaszkodzi mu taka ilość, czy raczej powinnam zmniejszyć porcje?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udac ię do lekarza pediatry jezeli cos Pania niepokoi, co do ilosći na kazdym opakowaniu mleka jest napisane ile mleka w okreslonym wieku mozna podac dziecku i jest to najbardziej sprawdzona informacja.