Płytki i nieregularny oddech

Witam, odkąd pamiętam mam problemy z oddychaniem, oddechy są bardzo płytkie, nie regularne. Jest to bardzo dokuczliwe, jakie badania warto sobie zrobić aby wykryć przyczynę i abym mogła normalnie oddychać? Proszę o odpowiedź bo mam już dosyć tej męki.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Warto zgłosić się do lekarza rodzinnego. On to po wykonaniu wstępnego badania skieruje do poradni specjalistycznej. Konieczna jest ocena zarówno płuc jak i serca. Podobne objawy mogą być wynikiem niewydolności krążenia.