Płytki oddech i uczucie ucisku w klatce piersiowej

Od 5miesiecy borykam sie z plytkim oddechem uczuciem ucisku w klatce i bol przy glebokim oddechu rtg pluc wyszlo ok spirometria wykazala astme niestety po lekach przeciw astmie czuje sie znacznie gorzej jestem juz po 4-tej zmianie leku niestety bez zmian skutki uboczne bardzo zly oddech i bol w klatce piersiowej i po lewej stronie,cisnienie mierzone w odstepach 10min w spoczynku 91/58 *84, 118/63*90, 106/65*88, 113/63*90.nie pale cwicze zdrowo sie odzywiam co moze byc przyczyna?

Witam Panią,
Sugerowałbym oznaczenie stężenia D-dimerów we krwi, szczególnie jeśli stosuje Pani antykoncepcję. Jeśli poziom D-dimerów będzie podwyższony proszę udać się z wynikiem do pulmonologa. Niewykluczone, że wówczas konieczne będzie wykonanie CT klatki piersiowej. Na razie proszę jednak na spokojnie oznaczyć stężenie D-dimerów we krwi.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz