Pływanie a dolegliwości reumatyczne

Mam 32 lata. Chciałbym się dowiedzieć jaki wpływ ma regularne pływanie (2x tyg) na dolegliwości reumatologiczne? Obniża/podwyższa ryzyko ich wystąpienia?

Aleksander Ropielewski

Nie ma udowodnionego wpływu pływania na występowanie dolegliwości reumatycznych. Generalnie aktywność fizyczna jest wskazana w profilaktyce chorób narządu ruchu i chorobach reumatycznych (w takim przypadku odpowiednia do choroby).