Pływanie a osoby trenujące sporty walki

Dzień dobry. Umiem pływać kraulem żabką delfinem i grzbietem. Czy pływanie jest zalecane dla osoby która trenuje sporty walki i której zależy na sile i szybkości ciosu?

Jak najbardziej. Pływanie jest sportem ogólnorozwojowym kształtuje podstawowe cechy motoryczne do których zaliczamy: siłę, szybkość, wytrzymałość, gibkość i koordynację ruchową.

Witam,
pływaniem wpłynie Pan ewentualnie na poprawę wydolności organizmu, co jak najbardziej może przełożyć się na szybkość reakcji, siłę ciosu. Systematyczny trening na basenie na pewno nie zaszkodzi, polecam kraul A i B oraz delfin.
Pozdrawiam