Pneumoniae, trachomatis po seksie z prostytutką

Witam. Po seksie z prostytutka chce sie przebadac w kierunku chlamydi, ale w laboratorium jest kilka badan i kilka odmian tej chlamydii (Pneumoniae, trachomatis) nie wiem ktore dokladnie wybrac? Prosze o odpowiednie pokierowanie.

Warto zauważyć, że seks z nosicielem chorób zawsze jest zachowaniem ryzykownym, także z zabezpieczeniem prezerwatywą. Nieprawdziwe jest pojęcie: "bezpieczny seks", jest jedynie bezpieczniejszy...
Dodam, że osoby często zmieniające partnerów "niekomercyjnie" zwykle mniej dbają o stan zdrowia, niż profesjonalistki.
Życzę stałej i wiernej partnerki życiowej.
Pozdrawiam. JW, blog.seksuologia.com