Po czym poznać alkoholizm?

Witam.Chciałabym się dowiedzieć czy mój tata jest alkoholikiem i jeśli tak jak to leczyć? Od zawsze lubił piwko , ale teraz jak pojawiły się problemy w domu ze spłatą kredytu i pracą, zaczął pić. Mama aby pomóc zaczęła jeżdzić do niemiec do opieki i podczas jej nieobecności tata po kryjomu przed nami pije, nawet w pracy popija a doprawia sie po powrocie do domu i mówi że wypił tylko jedno piwo. a w piwnicy można znaleść pochowany alkohol. Jak mama jest w domu to nie pije.

Jeżeli nie może przestać pić, pije sam w ukryciu i ma problemy w pracy- to objawy uzależnienia.Leczenie polega na zgłoszeniu się ze skierowaniem do oddziału detox na 10 dni, a potem do oddziału leczenia uzależnień na 6 -cio tygodniowy turnus, jest to początek leczenia.Do leczenia powinna motywować w sposób stanowczy rodzina.