Po czym poznać początek porodu?

Witam serdecznie. Termin porodu mam wyznaczony na 1 stycznia ( wg om) a z usg połówkowego jest na 30 grudnia. Ostatnia wizyta u lekarza prowadzącego odbyła się 16 grudnia. Lekarka poinformowała mnie na co czekać i jak wyglądaja skurcze.. Nie mam skierowania na ktg ani na kolejne wizyty. Nie wiem co mam robić. Czuję się pozostawiona bez opieki. Kiedy mam się zgłosić do szpitala? Wolałabym czekać na poród w domu, ale z 2 strony boję się że coś przegapię.

witam,
kiedy zaczną się skurcze coraz mocniejsze proszę jechać na porodówkę.
Mogą odejść też wody płodowe - tego Pani nie przeoczy.
Brzuch będzie coraz bardziej bolał, na pewno pozna Pani początek porodu

pozdrawiam!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Bez wątpienia nie przegapi Pani rozpoczynającego się porodu. W momencie pojawienia się objawów opisanych przez lekarza prowadzącego proszę niezwłocznie zgłosić się do szpitala.