Po czym poznać rumień u dzieci?

MAM 2 DZIECI 3 LATKA I 1.4 MIESIACE Od soboty mają czerwone policzki i plamki na rekach oraz na plecach a jeszcze do tego dzis u mnie tez pojawiły się place na policzkach i to dosyc swedzące czy to może być rumień

Lek. Katarzyna Szymczak

Bez badania lekarskiego i obejrzenia zmian u Pani oraz dzieci nie da się postawic diagnozy, radze udać się do lekarza.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Wygląda z opisu bardziej na reakcję uczuleniową. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego lub lekarza pediatry. Po zebraniu dokładnego wywiadu będzie można określić odpowiednie postępowanie.